Më mbaj mend (për 1 muaj)

Leonora Jakupi - S'di Te Lutem

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne mengjeze, qe nuk kthehem
do vrapoj ne pafundesi
ta shijoj, rinine e bukur
gjer ne dehjen, pa kufi

Flokun tim, ta marri era
midis njerzve, kur vrapoj
kush s'me do, te hapi udhen
e di vet, te dashuroj.

S'di te lutem, s'di te shtirem
djem te bukur, djem te eger
Me shikojne me pabesiiii

S'di te lutem, s'di te lutem
s'di te shtirem, jo jo s'di te shtirem
djem te bukur, djem te eger
Me shikojne me pabesiiii (2X)

Neper mbremje, plot me drita
une do shkoj, ku me pelqen
ta shijoj, rinine e jetes
se dy her, ajo nuk vjen

Eshte e imja dita e nata
pa zemrime xhelozi
ta shijoj rinin e bukur
gjer ne dehjen pa kufi

S'di te lutem, s'di te shtirem
djem te bukur, djem te eger
Me shikojne me pabesiiii

S'di te lutem, s'di te lutem
s'di te shtirem, jo jo s'di te shtirem
djem te bukur, djem te eger
Me shikojne me pabesiiii (2X)

S'di te lutem, s'di te lutem
s'di te shtirem, jo jo

S'di te lutem, s'di te lutem
s'di te shtirem, jo jo s'di te shtirem
djem te bukur, djem te eger
Me shikojne me pabesiiii
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)