Më mbaj mend (për 1 muaj)

Joe Artid Fejzo - Me Ty

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne rruge endem pa Ty
Udh’tar I vetem kete nate
Ulur mbi ndjenjat e mia
Ne kohe I humbur , pa fat

Anij’e heshtur mbi dallge
Ky shpirti im largohet
Ngarkuar dhimbje dhe mall
Nje zemer tek la pas.....

Ndjeva frymemarrjen tende prane
Dy buze sa embel u shkrine
Mbytur ne endra s’folem me
Vallzuam heshtur te dy ....... kaq prane

Refr.

Jo, lumturi ti s’fale dot
I fale zemres ndjenja dhe lot
I fale dhimbjes dashuri
Ti drite qiellore ku je , ku rri ?
Prap ti me fton ne vallzim
Mes endrash loz ky shpirt’i im
E ti largohesh pambarim……..

II strofa

Befas, çdo gje ndaloi
Pa fryme rash ne mendime
Perse kjo zemer perse
U be cop e therrime
Ne shekuj u coptua
Ne mijra enderrime
Shpesh vij e shetis nder to
E behem meteor.....

Gjithmone mendimesh vjen e ledhaton
E hena me fort ndriçon
Mes yjesh ndruhem te kerkoj
Ate qe fort dashuroj ……gjithmone…..

Refr.
Jo, lumturi ti s’fale dot
I fale zemres ndjenja dhe lot
I fale dhimbjes dashuri
Ti drite qiellore ku je , ku rri ?
Prap ti me fton ne vallzim
Mes endrash loz ky shpirt’i im
E ti largohesh pambarim……..
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)