Më mbaj mend (për 1 muaj)

Troja - Jena Na

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Jena na ata që krejt i dimë
pikë për pikë gjakun ta pimë
jena na ata që besë nuk kem'
jena na ata, ata na jem'

Jena na ata që s'dimë ku jem'
jetojm jetë as n'tokë as n'qiell
jena na ata që s'mledhim men'
dojmë të jem' ata që na nuk jem'

Jena na ata që shohim n'terr
pesqin' vjet mrapa kem' met'
s'ka met kamë o që s'na ka shkel
jena na ata që vet nuk dojm' diell

Shko në pasqyrë,
shiko vetën në sy dhe kujto(hu)
kush je ti, kush jemi ne,
kush ishim dje?!
do t'thuash, do t'thuash,
DO T'THUASH:

Jena na ata që bota na njeh
vrajmë kur dojmë askush s'na sheh
dalim nesër askush s'na njeh
jena na ata që na nuk jem'

Jena na ata askush s'na do
ndërtojmë udhë që askun s'na qon
rrejmë çdo fjalë që na e thojmë
jena na ata që ktu na sundojnë!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)