Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luan Zhegu - E Bukur Vjen Pranvera

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
E bukur vjen ti moj pranvere
Ne vendin tim miresevjen gjithmone.
E diela parkun plot me zera
Plot me ngjyra e gjalleron.

O fluturo gezim' i moshes horizonteve
Ti, kudo
Kenge e zemres fluturo.

Moj pranvere e bukura
Lule plot qendisura.
Ti je stine e zemrave
Ke driten tone, blerimin tone ti ke
O moj pranvere.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)