Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pirro Çako & Redon Makashi - Falja Njerit Dashurine

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Une per ty i brodha rruget
pafund ne Tirane,
kujt t'ia fal ti peredheljet
dhe puthjet kte nate,
Dalengadale po shuhen dritat ne bulevard
Shirat nisen prap
Zogjte po ikin
dhe une mbeta si nje endacak.

Sa cudi kur ti me thua
ne zemer te kam,
une e ndjej ti e ben enkas
me shprese kot me mban
dhe pastaj serish largohesh
dhe syte me ul, mallin te ma shtosh
po aty mbyllem thelle ne vete
qytetit s'dal dot.

(Refreni)
Mos na bej aq shume te vuaj
hape zemren dhe na thuaj
cilin do me shume nga ne
me brengen e shpirtit mos na le
falja njerit dashurin
kurse tjetrit deshperimin
dhimbjen kush nuk e provoj
zemra ime ne kte bote (...1X)

Humbem ne qe s'po te shohim
dhe bliret jane thare
jo nuk varen bulevarded,
aty rreshtin qajne,
I mungon ti ktij qyteti ne cdo skaj
dhe cdo second hyri dimri perseri
dhe zemrat u ftohen.

Refreni (...2X)

Falja njerit dashurin
kurse tjetrit deshperimin
dhimbjen kush nuk e provoj
zemra ime ne kte bote.

Dhimbjen kush nuk e provoj
ne kte bote.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)