Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pirro Çako - Oroskop '92

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Fatin tim un'e degjoja,
Cdo mengjes ne horoskop,
Dhe qiellin lart me kot veshtroja,
Anje yll s'gjeja dot.

Shenja ime ishte lart,
E zhdukur
E erkoja neper nate,
Kish humbur
anje gje nuk kisha
Vec endrra te brishta vajze.

Shpesh un' them me veten time
Jo s'kam fat ne horoskop,
A mos esht faj i nje ditelindje
Nuk e di, mbase po

E shkruar esht' ne yllesi
Ndaj trishtimin tutje un' e hodha
Dhe e lumtur do t'jem
Ndoshta nje dit' do t'ndizet,
Vall sekretin e kam
Tek zoti i madh ne Yje.

Horoskopin degjojm,
Horoskopin degjojm,
Ora tete pa pese fatin tone erkojm
Edhe pse tjetra vjen
Ne kaluam me shpejt
Ne tek ty shpresojm
Ne tek ty shpresojm
Koha iken gjithcka
Pse s'ma thua ne sy
Horoskopi yn 92'
Na ra na na na na...

Horoskopin degjojm,
Horoskopin degjojm,
Ora tete pa pese fatin tone erkojm
Edhe pse tjetra vjen
Ne kaluam me shpejt
Ne tek ty shpresojm
Ne tek ty shpresojm
Edhe pse cdo njeri
Neser valle si do te jete
Nuk esht' me sekret
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)