Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alberie Hadergjonaj - Jeta S'është Loder

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dikur fëmijë lodronim
Ne te dyja bashke
Një ditë kërkove kukullen
Plot dëshirë ta dhashe
E dija se kjo loder
Ishte e shtrenjte për ty
Deshiren ta lexova
Ne ata sy

Një ditë do linim lodrat, femirine
E bashke do jetonim
Moshen e rinise
E para do mesoje
Të miat enderrime
Do njihje ti kush ishte
Dashuria ime

Si ta mendoja valle
Me thuaj
Si ta mendoja unë
Ti me rrembeva jetën time
Atë qe desha shumë
Si loder do ta mbash ti
Eh për sa kohe, se di
Ndaj s'te fal, kjo zemra ime
Si t'ju fale
Me thuaj valle (2x)

Kudo te shkoni
Pas ju ndjek
Mallkimi im
Ky shpirti i vrarë
Qe nuk gjen
Jo, asnjë ngushellim
Se loder s'është kjo jeta ime
Prandaj lehtë
Nuk ua dhuroj
Ndonëse dhimbja po me mbyt
Do te di unë ta jetoj (2x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)