Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remzije Osmani - Sa Të Deshta

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Do te vuaj
do të c'mendem
do të qaj
me as'kend
dhimbjen e zemrës
s'do ta ndaj

nga kjo vuajtje
edhe vdekja ndoshta më vjen mua
por me kurrë sa tjem gjallë
s'do të them se te dua

sa te deshta
aq mendova
se me don
kur ne jet nuk kam ditur
te te them jo

kur s'tu n'dava
as ne ditet ma t'vështira
por sbesoj se kështu
shpërblehet e mira

le të vuaj
le të tretem
le të vdes
n'jetën time kthimin tënd
ma nuk e pres

do t'mbulohet zemra ime
me dhee e me gur
por ne gjunj un para teje
sdo te bij kure

sa te deshta
aq mendova se me don
kur ne jet nuk kam ditur
te te them jo

kur s'tu n'dava
as ne ditet ma t'vështira
por s'besoj se kështu
shpërblehet e mira
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)