Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Halili - Atje Larg Ke Dera E Shtepise

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Tashti mbeç me t'mire moj nane,
t'ma besh mu hallall.
I ka mbushur vitet nena,
ndoshta s'me gjen gjalle.

Tashti mbeç me t'mire moj nane,
t'ma besh mu hallall.
I ka mbushur vitet nena,
ndoshta s'me gjen gjalle.

Amaaaan amaaaan
Atje larg tek dera e shtepise,
kam lene nanen tuj merzite
atje larg moj shpia bardhe
kam lene nanen tash tuj qaaa

Amaaaan amaaaan
Atje larg tek dera e shtepise,
kam lene nanen tuj merzite
atje larg moj shpia bardhe
kam lene nanen tash tuj qaaa
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)