Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kastriot Tusha - Falni Dashuri

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sa e bukur jeta vjen
e cdo pjese te saj jetojme
zemra e lumtur s'mund te jete
pasi shpesh na e lendojne.

* * *

Ju o njerez te mire degjoni,
degjoni kete zemer
se zeri i saj iu flet ne emer
falni dhe ju pak, Dashuri!

* * *

Ndali bota dhe degjoi
zemren time tek lotoi
jane lot gjaku qe pikojne
e lote dhimbje qe ndihme kerkojne

* * *

Ju o njerez te mire degjoni
degjoni kete zemer
se zeri i saj ju flet ne emer
falni dhe ju pak, Dashuri!

Teksti eshte shkruar nga
poetja e gazetarja
ELVANA BILALI
dhe ky tekst eshte ne librin e saj
Jepi Kohe Kohes
botuar ne 2001 ne Tirane
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)