Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remzije Osmani - M'kanë Thënë Shoqet Mbrëmë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
M'kanë thënë shoqet mbrëmë
Merre moj merre plakun-e
Oh ju thavt goja mori shoqe
Si ta marr une plakun-e
Tuje pasur djalin-e

Oh bubu, tjari-nanane
Bëj kuvënd me vajzat-e
Shih vajzat Shqiptare
Bukur hedhin valle

M'kanë thënë shoqet mbrëmë
Merre moj merre djalin-e
O ju lumtë goja mori shoqe
Do ta marr unë djalin-e
Bashkë ta kalojmë jetën-e
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)