Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nora Istrefi - Një Lule Mbi Varr

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nje lule mbi varr
E vura per ty
Kam shume mall
E s’te shoh me sy.

Dheu eshte i ftoht
Sikur zemra ime
Mbushur lot
Pa gezime

Sikur veq njeher
Te ishe ktu i gjall
Te premtoj se shume thell
Do te ndiheshe krenar
Do te ndiheshe krenar
ref:
Emrin tend po e permend
Po s’po mundem ta therras
Cdo gje kisha dhen ne jet
Te ishim bashk.

Emrin tend po e permend
Sa veshtir qe s’mund te flas
Me mungon çdo gje nga ti
Ne çdo çast.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)