Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gazmend Rama (Gazi) - Amanet

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
amanet amanet amanet un po da la
dashurin time vajze kur per jete mos e harro
amanet amanet amanet un po da la
dashurin time vajze kur per jete mos e harro
nuk po kam un gjume ne sy
kur te kujtoj une ty
me trego si a ke shpirt
u largove se m'ki ike
nuk pom rihet vend i vend
malli per ty shpesh me mend
nuk po mundem rri rahat
kur e di se ste kam pran
plas me zemer me ke lan
me mundon dashnia e par
plas me zemer me ke lan
me mundon dashnia e par
amanet amanet amanet un po da la
dashurin time vajze kur per jete mos e harro
amanet amanet amanet un po da la
dashurin time vajze kur per jete mos e harro
amanet amanet amanet un po da la
dashurin time vajze kur per jete mos e harro
amanet amanet amanet un po da la
dashurin time vajze kur per jete mos e harro
fjalen ti qe me premtove
bashk ku jeten da kalojn
baben nane si ndegjove
dhe prej meje u largove
nuk po mundem de harroj
veq per ty un po mendoj
dot vjen dita me pendu
prap ti mu mki me'm kerku
rri vetem dhe mendoj
si e din qe ne ke lan
rri vetem dhe mendoj
si e din qe ne ke lan
amanet amanet amanet un po da la
dashurin time vajze kur per jete mos e harro
amanet amanet amanet un po da la
dashurin time vajze kur per jete mos e harro
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)