Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Mimoza Mustafa - Merrma Enderren

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ditet kalojn pa ty
nuk te shoh me ne sy
nata me tremb
jam vetem shpirti me dhemb.

Kot te kerkoj e di
do te gjej ne vetmi
prap te theras
por kohen s'mund ta kthej pas.

Reff...Tani veq mund te lutem
merrma enderren ti
dhe jepi pakes jete
se shpresa s'me eshte tret
edhe pse prej se shkove me le si te shkret
qe te pres nje mengjes gjer sa te vdes

Qdo dite me eshte e gjate
me yjet flas qdo nate
koha kalon
por plaget nuk mi sheron.

Me the qe te haroj
por veq per ty jetoj
premtimin tim
do ta mbaj deri ne amshim.

Reff...Tani veq mund te lutem
merrma enderren ti
dhe jepi pakes jete
se shpresa s'me eshte tret
edhe pse prej se shkove me le si te shkret
qe te pres nje mengjes gjer sa te vdes
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)