Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Mimoza Mustafa - Haroje Friken

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Qka t'ka gjetur valle
me percjell ngado qe te shkoj
qdo hap me ndjek pas
une nuk te shikoj
syte mi leshon lart
te me afrohesh s'ke guxim
e kuptoj qe ke frik nga shikimi.

Reff...Tani ti haro friken
eja eja afrohu
kesaj pune veja piken
ose ec largohu
nuk kam kohe per te pritur
hapin ma lehteso
nese nuk e ke ditur
si ti kap lot.

Perse mendon kaq shum
mos e bej kete pune te veshtir
nxjeri ato fjal
ty te bjen me mire
nese ti dyshon
vazhdo me veten bisedo
deri sa te kesh frik
une kur s'do te njoh.

Reff...Tani ti haro friken
kesaj pune veja piken
ose ec largohu
nuk kam kohe per te pritur
hapin ma lehteso
nese nuk e ke ditur
si ti kap lot.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)