Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adrian Gaxha - Vlora Ime

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ka shume kohe qe je larguar,
Nuk e di se ku ke shkuar
Si i çmendur t'kam kerkuar
Neper shi.

Dite nate te sjell ne mënd,
Perseris une emrin Tend
Ikja jote me mungon
O Zot sa me mundon

Ref: (4x)
Vlora ime, emrin kurre nuk ta kam haruar,
Vlora ime ti je plage e pasheruar,
Zemra ime, kendoj dhe qaj per Ty,
Askush tjeter s'te ka dashur sikur une.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)