Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liliana Kondakçi - Hidhe Hapin Vogelush

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
sa gezim ne shtepi
kam nje vogelush
si nje kenge zeri tij
dhomen plot e mbushe
bene nje hap dhe nje ze
dhe bie hop
diq kerkon te me thot
por se thot dot
o hopa vogelush
na doren mbaju fort
hidhe hapin tende
o hidhe te shtrjtin o
neser kure te rritesh
ti do hecesh vete
e sa rruge e shtigje to te qashe ne jete .....
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)