Më mbaj mend (për 1 muaj)

Joe Artid Fejzo - A Mundem...?

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dhe pyes syte e tu….
Asnje pergjigje
A mundem valle ne zemren tende
te di kush troket
Ne zemren tende
Diellin e jetes kush ta fal
Lotet ne shi jo, nuk e di….
Troket ne shpirt

**
E di…. E imja jo, ti s’je
Dhe pse era fjale zemre belbezon
E di, me sy puth trupin tend
Dhe pse hena pa diell s’ndriçon

A mundem valle endren ta zgjoj
Te kem prane dhe naten ta braktis
Puthjet buzet dritherojne
Arratisem , ne ender te kerkoj

Vetem , une dhe ti
Lodra veshtrimi
Me buzeqesh, syte i fsheh, jo, s’e di
A mundem te besoj,
ndjenjat e tua
A mundem kohen ta ndaloj,
Pergjigje zemres ti kerkoj
Te ndjej kaq prane……..

**
E di…. E imja jo, ti s’je
Dhe pse era fjale zemre belbezon
E di, me sy puth trupin tend
Dhe pse hena pa diell s’ndriçon

A mundem valle endren ta zgjoj
Te kem prane dhe naten ta braktis
Puthjet buzet dritherojne
Arratisem , ne ender te kerkoj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)