Më mbaj mend (për 1 muaj)

Joe Artid Fejzo - Prind

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne cilin qiell mund te gjesh folene
Perveç atij ku lind dhe boten njeh
Hapat e pare te ndeshjes me jeten
Me doren e ngrohte te prindit hedh

Atehere kur loti i pare , nis udhen e tij
Ne syte e tyre kur ti rritesh , iken nje dite……

** refr.

Prind, fjala e pare tek belbezon
Kur afer apo larg te shoqeron
Prind, e rrjedha e kohes nuk ndalon
Buron dashuri e vetem dashuri kerkon

*
Me endra thurur , shpejt u rritem ne
Si uje burimi derdhur, si rreke
Vershojne kujtime … mbi pluhur e vite
Fotografi e vjeter sot…..

Nje çast kujtimi sjell, gjith femijerine
E tani dor’n e tyre ngrohet….. ti ledhaton…..

** refr.

Prind, fjala e pare tek belbezon
Kur afer apo larg te shoqeron
Prind, e rrjedha e kohes nuk ndalon
Buron dashuri e vetem dashuri kerkon
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)