Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gili - Mysafire Nderi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dashuria ime eshte teater
cirku ende po vazhdon e shfaqet
nje palaco i buzeqeshur
qe e fsheh lotin me dore
ky eshte roli im kryesor

ref:
Jeta eshte spektakel
ne jemi aktor
vetem njeri mund te jet mbret
kur te fiken dritat
kur s'kemi vizitor
ne mbesim vet
ne mbesim vet

Nga nje here jam si
magjistar nen kapele
une e fshehi dhembjen
zemra ishte e trishtuar
nga nje zgjidhje e gabuar
mbajta gjumin
humba enderren
si ne ethe zgjohem
naten vone
fshehurazi dua t'perqafoj
je i ftoht ti nuk me fton
jo ti mua nuk me don

ref:2x
Jeta eshte spektakel
ne jemi aktor
vetem njeri mund te jet mbret
kur te fiken dritat
kur s'kemi vizitor
ne mbesim vet
ne mbesim vet

Jeta eshte spektakel
rolet po aktrohen
fundin smund ta dim
jo as njeri
nje dashuri e vogel
nese dekorohet
do t'jem mysafire nderi
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)