Më mbaj mend (për 1 muaj)

Berkan - Dashuri Kronike

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Lajm trishtuese nga mbare bota
i them vetes jane gjera te kota
them eshte afer apo kalipsi
une rrefimin s`di nga tja nisi.

Ti je mistike m ke bllokuar
e une shume i dashuruar 2x
akull rri kur jam pa ty
akull rri

ref:
dashuri kronike,ti rehat
behu praktike ec ma ngat
me e fshehte se fshehtesia je
me je bere dashuri kronike

lajme nga bota apo kalipsi
ti je mistike dashuri kronike
politika jane gjera t kota
apo cunami, bombardimet

sa shume lufta e cunami
bombardime ne gjdo ane vershime
politika e gabuar
e gjithe bota e cunguar

ti je mistike m ke bllokuar
e une shume i dashuruar 2x
akull rri kur jam pa ty
akull rrir

ref:
dashuri kronike,ti rehat
behu praktike ec ma ngat
me e fshehte se fshehtesia je
me je bere dashuri kronike

Oooo dashuri kronike ti rehat
Oooo behu praktike ec ma ngat

akull rri kur jam pa ty
akull rri

ref:
dashuri kronike,ti rehat
behu praktike ec ma ngat
me e fshehte se fshehtesia je
me je bere dashuri kronike
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)