Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

7Me7 - 7 Kodra

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Te merr ere e jugut
mbi ngrohtesin e supeve
te shpien peisazheve
ku merr udhe vigrime
te deh ne frymarje
e pajshme te maleve
te merr lotin korjeve
zeri dhe gurgullima

Por edhe 7 kodra
te rafshin permbi
ti mos u ligshto te klithesh

Une kroi i syve ty
e dashurise se maleve
mbi toke permbysen lulet
e lartshojne ne fole
merr gjithka buzegjaku
mbushen damaret
njomsi e rrembyer buzeve
te shkurta tatdheut
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)