Më mbaj mend (për 1 muaj)

Altin Shira - Stacioni Fundit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Me kte tren qe po shkon
Sot po iken dhe ti
Ndoshta kurre me sdo ta shoh
Une shpirtin tim
Nuk ka zot qe ti ndaloj
Lotet e mi

(refreni)
Tek stacioni ku do zbresesh
Do kujtosh se jam me ty
Do te gjesh aty shume njerez
Por sdo te gjesh jo syte e mi
Mos i kthe jo hapat prapa
Ti ke ikur pergjithnji
Sa here qe te marre malli
Tek Stacioni do te vij

Te percolla me lot
Qe me rridhni neper sy
Casti fundit na mundon
Treni Shkon
Casti fundit na mundon
Treni shkon
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)