Më mbaj mend (për 1 muaj)

Asgje Sikur Dielli - Merr Guxim

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Merr guxim e ec me mu’,
diku larg, larg me mu’

Merr guxim e nis vrapo,
diku larg mos hezito

Merr guxim e fluturo,
unë kam krahë mos u friko

Ne jemi lartë, jemi shumë lartë,
poshtë ti mos shiko, dorën ma shtrëngo
ne jemi bashkë, ne jemi lartë

Merr guxim e ec me mu’,
merr guxim e fluturo
unë kam krahë mos u friko
merr guxim e ec vrapo
diku larg mos u friko

nuk ka më kthim, nuk ka shpëtim,
merr guxim...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)