Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kastro Zizo - Vdis Kur Te Kesh Kohe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dedikohet vetem per ty babe
edhe per te gjithe shoqnine qe mua me ka tradhetuar
Kastro Zizo, tani

Kur me nxorren me liruan, nga cmendia me sulmuan
nuk di a ti besoj, je semure Kastro Zizo, je semure
emrin tim te vjeter ma thermuan dhe besuan
superman, super profet, super idiot
super lot, super krevat, super pafat (oh oh)
me lane te zi dhe policine
me lane te vuj, me lane te zi dhe ndershmerine
me lane sebep, me lane pa mbret, me lane pa jete,
fillikat, super bythqir.

Ne enderr do ju dal do ju tmerroj
ne enderr do ju shpall, do ju sulmoj
kriminalistika i fiton ne mes jush nga debatika
jo nga fanatika, profilaktika.

Te dua zemra ime shume te dua
te qifsha ropt, ca te mban pragu deres
ke dal shume bllof sdo mbijetosh
se une vendosem sot per ty mediokritet
super kurve kurve.

Kastro Zizo te pergjigjet super kurve, super profet
me dhune qe vret, qe djeg, qe shet
bruksel, milano do te var, koke e kembe do te var
ty ty, ne shitje do te nxjerr do ta fitoj
trupin tend, dije po nuk meriton qe te flas une me shume (ty ty)
me ka zene shume pleshta koka ime
me ka lene shume mbrapa ne mesime
dhe ti ishe, ti mesoje me tregoje, per mua ti qaje
pse ta doja, pse ta luja, pse ne vdekje nuk te erdha ty
me 2 milion fytyra, me 2 milion trazira
me 2 milion hapesira, me kimikat une te vrava
me thike une te cava, me dhimbset paraja per te blere...

(2x)
Bar miu puci puci
vdis e shko tek luci

(8x)
You can do it, you can do it what what

Memories ah ah, Yo

Late memories,

Mr. Zhvejg duhet me vone nderin ne vende
X P S po ca me thone futi nje vize per Kolumbi,
Algjeri, ja tani, Kastro Zizo Albani, Kalabri
koko, dhe mesova ta gatuaj koko
bam bam terhiqe eleminuar, ti koko
dhe mesova ta gatuaj, koko
bam bam dhe terhiqe eleminuar.

2 0 1 7 shume prioritet, a ju thashe e mer goca
goca ime, goca ime, goca ime rasti goca ime shume urime
shume urime ne kete nate shume urime.
me krenari di tju flas se jam lider i nje grupi dal mender i bere zeher
2 Farm calling late memories ah (2x)

(8x)
You can do it, you can do it what what

Yo, Kastro Zizo tani, yo yo
dedikuar per ty babe, yo
ti qe me tradhetove, por ti yo
per ty zemer

Per ty zemer
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)