Më mbaj mend (për 1 muaj)

Red Dog - Shume Larg

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Knej anej, spo di nga me shku
nuk po ma merr mendja sonte, me mire me pushu
vjen a nuk vjen, ajo ketu per mu
cdo dit pa dicka me vete, mos ajo me ka kalu

(refreni)
Shume afer teje une isha
prane meje je por une ika
prandaj cdo ndjenje une do ta lehtesoj
por sdua qe te shoh me me sy
mbaruan te gjitha boll prita
kam pritur qe ti do te me kupton
por ti ma bon...

Bon a nuk bon, une ty me ti qu
dy lule arbreshes sime, ngjunje kam per ti ja dhuru
kcen a nuk kcen, vdekja permbi mu
Vashe! Kur shpesh ti rrin me mu dhe pra ndojhere a ke mendu
se koha te ka kalu

(refreni)
Shume afer teje une isha
prane meje je por une ika
prandaj cdo ndjenje une do ta lehtesoj
por sdua qe te shoh me me sy
mbaruan te gjitha boll prita
kam pritur qe ti do te me kupton
por ti ma bon...

(2x)
Knej anej, vjen a nuk vjen
bohen a nuk bohen
kcen a nuk kcen

(refreni)
Shume afer teje une isha
prane meje je por une ika
prandaj cdo ndjenje une do ta lehtesoj
por sdua qe te shoh me me sy
me mire rrasja boll prita
kam pritur qe ti do te me kupton
por ti ma bon...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)