Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dafina Dauti - Lermi Lotet Per Kujtim

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Po i them zemre qe vuan
se fjalet me skan kuptim

Lere dashurin qe pate le te mbetet
ne lotin tim
lere dasurin qe pate le te mbetet
ne lotin tim.

Do te qaj ne prehrin tim
lermi lotet per kujtim.

Per her te fundi te shikon ne sy
se me kurr , se me kurr
se me kurr zdo tjem me ty.

Do te qaj ne prehrin tim
lermi lotet per kujtim.

Per her te fundi te shikon ne sy
se me kurr , se me kurr
se me kurr zdo tjem me ty.

Mos me thuaj se m`ke dashur
mos me thuaj se m`harron.

Lere plumbin e harreses
te m`buloj dashurin ton.
lere plumbin e harreses
te m`buloj dashurin ton.

Do te qaj ne prehrin tim
lermi lotet per kujtim.

Per her te fundi te shikon ne sy
se me kurr , se me kurr ,
se me kurr zdo tjem me ty.

Do te qaj ne prehrin tim
lermi lotet per kujtim.

Per her te fundi te shikon ne sy
se me kurr se me kurr
se me kurr zdo tjem me ty.

Do te qaj ne prehrin tim
lermi lotet per kujtim.

Per her te fundi te shikon ne sy
se me kurr , se me kurr ,
se me kurr zdo tjem me ty.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)