Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adelina Ismaili - Trimit Tim

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Oj toka e Kosovës o,
A i dole hakut o?

*Instrumentale*

Qaje bjeshkë e Sharrit pabesinë,
më i miri djal ra për lirinë,
U nxi dielli e hana,
qau baba,vllau; vajtoj nana.

*Instrumentale*

Ju bjeshkët e Nemuna
me motrat në Sharr
Ref (x2)
E vajtoni tradhëtinë
bekojeni trimin tem!

*Instrumentale*

Edhe unë vajtova,
se ma vranë rininë,
dhe më humbi dashninë.
Trimin e varrosa,linda lavdinë!
Ref(x2)
Amanetin e trimit tim!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)