Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Machiato Band - Fustani

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur nata vjen prap ty te shoh
Fustanin tend nga larg e njoh
Ne belin tend dua ta shoh
Por nje ze me pikllon
Nje ender ai thot
Shikimi yt eja me thet
Asgje nuk flas kengen degjoj
Vallzimi yt m'ben tfluturoj
Aj fustan me ngacmon
Nga gjumi prap me zgjon

Eja vash tek un
Mos me le pa gjum
Ti shum mir e din
Un smundem pa ty
Eja vash tek un
Mos me le pa gjum
Ti shum mir e din
Un smundem pa ty

Zjarri fsheht digjet ne ty
Buzen ne gaz mbyll njerin sy
Bukuroshe ket loj e di
Buzet tua me thon me thon
Me shuaj zjarrin ti
Nat e qet me yje shum
Ne shtratin tim dikush u struk
Keng e leht me ve ne gjum
Te ledhatoj t'perqafoj shum te dashuroj

Eja vash tek un
Mos me le pa gjum
Ti shum mir e din
Un smundem pa ty
Eja vash tek un
Mos me le pa gjum
Ti shum mir e din
Un smundem pa ty
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)