Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ekrem Gj - Ilmatic Diss 3

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
INTRO:

Yeah, Ekrem Gj....agains Illmatic
U sucks dick and ..... fuckin...

(verse 1)

KUR JA KOM NISE ME REPIT,
POSTERAT I KOM NGJIT,
BEKA U KON I VETMI QE KASETA KA SHIT,
DENNY BOY- DALIGS, KTA KREJTE JONE KANE THMI,
BASHKE ME MU TU U MUNU,DESHA EN MUZIKE MI SHTI,

(verse 2)

HEJ, HEJ, NAL SE E KOM 1 TEKST QY SA T'MIRE
NDODONE MORREM PJESE KISHE GJENERATE E RE,
VENIN E DYTE E MORRA, SEN TKARIT SEM KA VY,
BITIN NGJYST T'KONGES E LSHOVA, JA NISI MEM DHIMTE KRYTE,
SE MVINE KEJT DO BALA KISHE QA KARIN PO BOJNE,
TEKSTET ME INSTRUMENTALLA T'TUPAKIT, NUK SHKOJNE,
E LYPSHIN REVANZH PIDHAT E KQIJ BOLE NUK KANE,
SIKUR TI ILLKONCEPT ME EMEN T'VJEDHUN MUT HANE,

(verse 3)

ME EMEN T'VJEDHUN SHET MEN, COPY PASTE NKIT FORUM,
U DESHT ME QIT KIT KANG SE NISE ME SHIT KURUM,
BUM, BUM, TI PER HIP HOP JE SI AFRIM MUQIQI
PER KONG POPULLORE, TI JE NIFAR LLOJ BIQI,
QE SHET MEN, TU MENU MENTALLIN ME MUJTE,
TU SHENU MA I PARI, ---------------------T'MIJA TU E GJUJTE,
TU MENU PA HAJGARE QE MENTI OSHT MEMLI,
VEQ MEMLI I KOPJON TEKSTET PREJ REVISTES PIONERI,

(verse 4)

E MENTI OSHT GJENTIL, EKREMI OSHT GJENTILL,
KUR JEMI BASHKE ME ILL, T'QIJME BASHKE ME STILL,,
GUXO FOL MA ANEJ GOJEN BOKS TA MUSHI,
T'SHKAKTOJ DEME NERVORE, BOHESH SIKUR GJORGJ BUSHI,
GLLUP KREJTE, FOL SHPEJTE, --------------------------
KTO BETELLS JONE PER MU -----------------UNE BOJ,
TASH EN PERFUNDIM, VEQ 1 SEN TA PRANOJ,
DORZIMIN TEND SE PO DIHET KUSH KET BETTELL E FITOJ,

Outro:

Yeah, Ekrem Gj!!

(qitu do fjale mungojne, sun i kom kuptu, mir, amo nese dikush i dine ti permirsojne) thnx...
tungat!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)