Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Yjet E Panjohur - Lamtumire

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Shpirt, nese akoma nuk ke fjetur,
te lutem lere pak dritaren hapur,
sepse dua te pyes henen a ka pare ndonjehere
nje vajze me te bukur se ty.

lamtumire te them
por jo lamtumire s’do te kete.
atje ku po shkoj
dikush tjeter tani po me pret.

cdo mengjes ty te shikoja
dhe mendoja e mendoja,
vec nje fjale nga zemra ime
ty te te thoja.

cdo mengjes ty te shikoja
dhe mendoja e mendoja,
vec nje here ne krahet e mia
ty te perqafoja.

lamtumire te them
por jo lamtumire s’do te kete.
atje ku po shkoj
dikush tjeter tani po me pret.

lamtumire s’do te kem
dhe prane teje nuk do te jem,
ate qe kam ndjere per ty
asnjehere s’do te t’a them.

sepse fati e kish shkruar
qe t’mos ishim bashke te dy
dhe ti t’mos jesh e imja
e une kurre t’mos jem me ty.

do e ndjej mungesen tende
ne cdo cast, ne cdo kohe,
pse ndoshta kur te t’shoh
do bej sikur s’te njoh.

kjo do ndodhe sepse ti
ja dhe nje tjetri dashurine
ndersa mua si kujtim
me dhe vetem vetmine.

ne cdo cast kur te mendoja
enderroja, enderroja,
vec nje here fytyren tende
une t’a ledhatoja.

ne cdo cast kur te mendoja
enderroja, enderroja,
vec nje here prane zemres time
ty te shtrengoja.

lamtumire te them
por jo lamtumire s’do te kete.
atje ku po shkoj
dikush tjeter tani po me pret.

lamtumire shpirt
s’do te jesh kurre e imja,
me dike tjeter buzeqesh,
me dike tjeter luan,
me dike tjeter dashuron.

lamtumire te them
por jo lamtumire s’do te kete.
atje ku po shkoj
dikush tjeter tani po me pret.

dikush tjeter po me pret, lamtumire…
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)