Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qamil Elezi - Po Te Pres

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
a e din cka ka dashnori
pse zemren ajo ma mori
vetem shpresa ime
vujtje dhe vajtime

tani koha po kalon
dhimbjen time e sheron
vetem dhimbje e pikellime
po shoh nena ime

po te pres, deri sa te vdes
ne dritare dite e nate
une i shkreti jam pa fat (ref 2x)

me inat vjen rruges sime
behesh sikur ses me sheh
tuj mendu ti je me tjetrin
i habitur nuk me njeh

tani koha po kalon
dhimbjen time e sheron
vetem vujtje dhe pikellim
une i mjeri jam jetim

po te pres, deri sa te vdes
ne dritare dite e nate
une i shkreti jam pa fat (ref 4x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)