Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bujar Cimili (Burraj) - Kurgjo S'jom Per Ty

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nje zemer vetem mbeti, se ajo vet e la.
Po tash e shoh qfar deshte, shko me at qe e do...
Po tash e shoh qfar deshte, shko me at qe e do...

Jom maj mbetu se ti jam, e pu nises n esklluzion...
Masi qe po shkon, tfala nanes ti i qon...
e moj qik kapi qe leter, e kum shkru me zemer...
pjesa ma e madhe n'ta, shkoj per nje femer...
Me kejt lot i fshiva, qe nana ta din...
Ata qe un e dashta shpi nuk do te vjen...
Ka pas pak ndryshim, ma mir i tregov vet...
Jam ul me nje ven...koh e qet...
Po thom pasha zotin,s'un e priti lotin..
Per qat vash qe un e pata kisha dhan krejt boten...
N'dor e kam nje ram dhe un me ty n'fotografi...
Tani kam me thy, se un kurgju nuk jam per ty...e di...

Nje zemer vetem mbeti, se ajo vet e la.
Po tash e shoh qfar deshte, shko me at qe e do...
Po tash e shoh qfar deshte, shko me at qe e do...

N'da keshtu po as vet mir se di...
po munona me ti shkru qato qe i kom n'kry...
te kerkoj t'fala nana jem, vashen tem ti shum e deshte...
po un nuk kam faj e patam than shum fjeshte...
Un kesh i mir per tan por veq nje gabim e bana...
E ajo shum gabime t'mdhaja qe gjitha un ja fala...
Dikur qe besa u lodha, pata adrenaline,
gj'do sen qe e bojsha mu doke palidhje...
Hala n'shpirt e kam, po jet te re kom fillu...
Fishije lotin nene e mos u brengos per mu...
Qat ram qe e kum thy, me vete n'zarf e ki...
Te lutna maje ti se un s'un e shoh me sy...

Nje zemer vetem mbeti, se ajo vet e la.
Po tash pe shoh qfar deshte, shko me at qe e do...
Po tash pe shoh qfar deshte, shko me at qe e do...

Nje zemer vetem mbeti, se ajo vet e la.
Po tash pe shoh qfar deshte, shko me at qe e do...
Po tash pe shoh qfar deshte, shko me at qe e do...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)