Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Armend Sulejmani - Kenge Dasme

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ka dal nona para dere
nusen me e prit
kan shku kerret
me mar nusen
nana me gzim tmadh
asht tui prit. 2 her

refreni

Mir se erdhe nuse
ti moj shpijen ton
ajde rrokni vallet
nuse e ju bija
se sot gzim te madh
ka gjith shtepia. 2 her

Kokan gzu shum baba nana
djalin e kan martu
e lumja un thot nana
shum nuse tmir
ajde paskem qellu. 2 her
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)