Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bigg V - Vetem Ti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Binnche zemern veem ty te duu//
edhe pse ghithmon ne jet te kam endru//
tani je me mu shpirto ski ku me shku//
te dua per jet e kur s'tkam met haru Yauu//
shiu po pikon si lotet e syrit tim //
edhe pse qdo loj ne jet ka perfundim//
kaluan disa muaj zemer qe ne jemi bashk//
i lutem zotit qe 1000 shekuj t'jem bashk//
je si flutur qe n'qyell po fluturon //
ne zemren time do te gjendesh per gjithmon//
rrjedhin lotet neper faqee sikur bie shi//
t'kam flori e gjithmon do kujdesem per ty//
fajtor eshte gjithmon loti im //
ne ket bot qdo individ bon gabim //
shumica e njerzv po vdesin nga uria //
por zemra ime pa ty plaket nga vetmia//

Ref.2x.
Tyy Tyy je e imja vetem tyy //
ti tyy je e vetmja dashuri//

Loqki me 1 pamje e ke ble zemeren time //
//
jew shum e bukur per qdo nat t'endroj //
per ty jeten e jap edhe zemren ta dhuroj //
zdua me u largu nuk dua te rii pa ty //
ka do qe te shkojsh shpirti im une jam me ty//
ti je drita ti je hena ti je engjulli im//
ti je shkpirti ti je shpirti ti je shpirti im //
qe shpirti im gjythmon ki me met //
kur un jam pa ty si diellin kur e mbulojn rret//
t'du per jet kjo gje ska me n'dryshu//
qe 3 vite une ne ty jam dashuru //
syte e tu te bukur shkelqejn por si hena//
o moj goc tirane sa t'bukur t'ka bo nona//
kjo bot eshte e ftoht kur je ti pa mua //
kur un jam pa ty mendoj per buzet tua//

Ref.2x.
Tyy Tyy je e imja vetem tyy
ti tyy je e vetmja dashurrii
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)