Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big Mama - Bllok

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kudo sillesh nëpër shokë,
kudo thua je frajer,
femrat ngasin pas ty thu,
dhe bien menjëher.

Llafazan e punë aspak,
djel si ti s'paska kjo tokë,
bile flet se edhe mu,
më ke pas e më ke lon.

Ref:
S'është dashuria llaf,
mos i bë punët maf,
nëse të kam desht,
nuk te jam vdesh
s'di se a më kupton,
mua s'më meriton,
më ke pru mbi kok,
tash e ke bllok.

Hijeshin që ti e ke,
po e humb me llafe plot,
nëse të them se më pëlqen,
s'do të thotë se qmendem dot.

Llafazan e punë aspak,
djem si ti s'paska kjo tokë,
bile flet se edhe mu,
më ke pas e më ke lon.

Ref:
S'është dashuria llaf,
mos i bë punët maf,
nëse të kam desht,
nuk te jam vdesh
s'di se a më kupton,
mua s'më meriton,
më ke pru mbi kok,
tash e ke bllok.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)