Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liridona Veliu - Endrra

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Muzika dhe teksti : Qamil Aliu

M’thuj çfar’ndjen
Se s’ësht mëkat
Je pa fat
Kur s’ke guxim e s’vjen

Syt’ i preh
Kur më sheh
E më flet
Se n’ëndrrën tënde gjithçka ngjet
………………………………………………………………………………
kur t’më vish trokit në zemrën time
ta kuptoj se sa je përgjëruar
e t’më kesh kudo në ëndërrime
që ta di se je i dashuruar.
……………………………………………………………………………….
Se më pas me ty do t’ jem e qet’
E t’më kesh’si engjëllesh me flet’

REF:
Të pres me mall e durim
Në shpirt ndjej një gëzim
Puthje e ledhatim
Në gjirin tim flakërim

……………………………………………………………………………..
Tash eja m’u afro
E di se më do
Në kraht e tu më merr
E më shtërngo
E jotja jam

Ref:………………………………………………………………………….
Të pres me mall e durim
Në shpirt ndjej një gëzim
Puthje e ledhatim
Në gjirin tim flakërim
……………………………………………………………………………
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)