Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rameka - Hey

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Hey Tungjatja / rikthehet rameka
Tregon si asht jeta / kur bahem 50 veta
Si vllazri krejt dalim / zdel kopil qe t'na ndalin
Kqyre me sy t'keq! Shkojn pun't keq e na s'tfalim
Jem bijt e njasaj shqipe / n'tan bot jem t'vecant
N'kundershtosh u bshite / sa smun t'majn kamt
Si ke zemer t'perballosh kur ti sje kurrkush
Kuxo e perballo se shkon si qeni n'rrush
Jem 1 bateljon / zguxon / t'bash sen! He kush?
Mos kujton qe mfrigon? / mor qen! Ti djekesh prush!!
S'osht puna a fitoj a fiton, puna asht qe t'dal
Aty tregon forca aty guxo e m'nal
N'ket loj qe po qendroj / ti ankon / po se m'han
N'ket loj ty t'pervloj / apo degjon / oh hajvan
Urrejtjet e tuja mu ma sjellin energjin
E tash perblloj turrnet qe nga un' po vin

Refreni 2X :
HEYY !! Sma nin hic me sa veta na del
HEYY !! Jem ushtri ju ju varim n'tel
HEYY !! Kam gjak shqipes sna nin per ken
HEYY !! Jam ka vi HEYYY!! Me xan venin tem

Si bomb kamikazz / mys un' cdo shtaz
Jam njeri me plot baz / perballoj cdo faz
Jam njaj Landi / vleren si diamonti /
I baj ato sene qe gjadh smun i ban ti
Cdo send qe e tham / njeri e tham / sagllam
Ti mire qe flet me goje po nryshe sta man
Tash vec hap vesht / degjoj fjalt n'rrejsht
Se t'baj mu bind n'mu desht e pa desht
Ma t'qijat probleme / mu enen e baj bene
Se njoh gezimin hic, sjam ka n'djej harene
N'konkurrencen qe po hasi / po m'thojn: u ba zi
Jo mor djal ska si / jam AS perken se m'plasi
Inatxhit tash po dojn / dajak, po m'acarojn
Po shtojn / fjalt qe po i thojn / munohen qe te m'rrzojn
Kjo kurr ska me ndoll / kta i mys pa u lodh
Jam poet, kam dieni, dhe pse skam ba shkoll

Refreni 2X :
HEYY !! Sma nin hic me sa veta na del
HEYY !! Jem ushtri ju ju varim n'tel
HEYY !! Kam gjak shqipes sna nin per ken
HEYY !! Jam ka vi HEYYY!! Me xan venin tem
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)