Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Korab Jetishi - Kamarierja

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Vera sikur vera,lule me shume ferra
Djalin ne prite fantazite e reja i rrezite
Kush ja terroj djellin n'flak te kesaj vere
Vasha ma e bukur o nje kamariere
Veq nje koktej,a quhesh egzotika
Gota nga dora jote me dashuri u pijka

Reff:
Ja ngjiti djalit,rrudha e fustanit
Kaloj ksaj dere dje edhe pardje
Ia ngjiti djalit ngjyr e fustanit
Hit i kesaj vere nje kamariere

Vera sikur vera si dhe hera tjera
Djalin ne prite dashuriqka te reja pergatite
Kush ja mori ment arome manafere
Vasha me sy si deti nje kamariere
Veq nje koktej,a quhesh egzotika
Gota nga dora jote me dashuri u pijka

Reff:
Ja ngjiti djalit,rrudha e fustanit
Kaloj ksaj dere dje edhe pardje
Ia ngjiti djalit ngjyr e fustanit
Hit i kesaj vere nje kamariere

Veq nje koktej,a quhesh egzotika
Gota nga dora jote me dashuri u pijka

Reff:
Ja ngjiti djalit,rrudha e fustanit
Kaloj ksaj dere dje edhe pardje
Ia ngjiti djalit ngjyr e fustanit
Hit i kesaj vere nje kamariere
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)