Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kadan Duraj - Une N'kosove, Ti N'Gjermani

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
N'ZEMRAT TONA KISHTE NJE ZJARR
ISHTE DASHURIA E PARE
TASH KUR AFER S'TE KAM TY
KET' ZJARR E SHUAJNE LOT'T E MI
ZEMRAT TONA ISHIN NJE PREJ SE IKE U BËNË TRI
NE MES TYRE HYRI NJE TJETER
KU ESHTE TASH DASHURIA E VJETER

KUSH NA NDAU E NA MALLKOI
OH SA LARG NA LARGOI
SA MIRE ISHIM NE DIKUR
TASH JEMI LARG SI DY GURË

KUR DO T'NXEN DIELLI PER MU
KUR KA DIMRI PER T'MBARU
DERI KUR MES NESH KUFI UNE NE KOSOVE TI NE GJERMANI
AROMEN TENDE DU TA NDJEJ
KERKOJ ADRESEN S'MUND TA GJEJ
KAM SHUME MALL ZERIN TA DEGJOJ KAM NEVOJ
FLOKET T'I LEMOJ

KUSH NA NDAU E NA MALLKOI
OH SA LARG NA LARGOI
SA MIRE ISHIM NE DIKUR
TASH JEMI LARG SI DY GURË (2X)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)