Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remzie Osmani & Nexhat Osmani - Ah Bre Djal

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Remzija:
Ah bre djal
Ah bre dreq
nanen e ke msue keq
i ke dhen hapsir ne jet
me tu perzi vend pa vend
Si luanesh per ty lufton
gjdo vajz tenden xhelozon

asnjera ne bot per te
e mir nuk dot jet.

ref:
Djal i mir nanen e ke te shtir
(dy her ref.)

Nexhati:
Mbylle gojen moj hynesh
sa se hengre flakaresh e mir
e keqe nane e kam fjalen
me ja kthy e s' ban.
Ja ke nis moj me u lazdru
besa bes edhe me sundu
nkofsha gjall nkofsha burr
skamet shku kunglli mbi uj

ref:
Djal i mir nanen e ke tshtir
(dy her ref.)

Remzia:
Ah bre djal qka met
thon me nanen tane
nuk pom shkon gjun me
fjal hiq pa da me djal temin
thot nuk ka.
Si luanesh per ty lufton
gjdo vajz tenden xhelozon
asnjera ne bot per te e mir
nuk dot jet.

ref:
Djal i mir nanen e ke tshtir
(2 her ref)

Nexhati:
Mbylle gojen moj hynesh
sa se hengre flakaresh
e mir e keqe nan e kam
fjalen me ja kthye zban
Ja ke nis moj me u lazdru besa
bese me sundu tkofsha gjall
tkofsha burr skamet shku kunglli mbi uj

ref:
O djal i mir nanen e ke tshtir
?(2 her ref.?)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)