Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mirsa - Pervjetori

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nje leter ne tavolin nga larg e shikoj
Kam frik ta mar te afrohem ta lexoj
Se mbi gjoksin tend nuk u zgjova sot
Kishe ikur heret edhe kam lot

Rref:
Ne PERVJETORIN e tret kur dot duhej t'festojm
per cudi ne dhom rrobat mungojn.
Ne PERVJETORIN e tret ne vend nje fjale te mir
me le leter qe shkruan LAMTUMIR.

Kjo leter ne tavolin flet qe me sdo te jesh
ne krahun tim,ne shtratin tim.
Po kjo ska me pesh
Se mbi gjoksin tend nuk u zgjova sot
Kishe ikur heret edhe kam lot.

Rref:
Ne Pervjetorin e tret kur dot duhej t'festojm
per cudi ne dhom rrobat mungojn
Ne PERVJETORIN e tret ne vend nje fjale te mir
me le leter qe shkruan LAMTUMIR. (3x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)