Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa - Na Dul Teli Prej Dyzenit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Na dul teli prej dyzenit

Na dul teli prej dyzenit
grat po rrin ne krye t'vendit
ka na dul ky marifet
nusja re mu ba si mbrete
Nuk po cel me trendafili
ne cdo shpi ka hi fitil
spo shkon puna kah e mara
s'kollin burrat si perpara

Dy jave nusja pi kalon
puna mire o so ka shkon
gjith at gezim nana e pat
ju prish zemra per nji sahate
nusja foli pak me t'keq
nuk jam ardhe tha me nejt me pleq
as yzmet smuj me ju ba
ee t'mira t'mires asht mu nda

Nusja re poj shtrengon dhambet
nanes shkret ju kputen kambt
djali rrika vec tuj kesh
paska knue lulja ne vesh
nime sot merzi jam mush
ta nxerrt hakun tjeter kush
cysh ma bat ket padrejtesi
ta baft nuse reja ty e

Albmi:Mos me kerko falje tekti dhe muzika Sami Aliu
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)