Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xeni - Kallma Cigaren

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kallma cigaren paj c'ka te kallzoj
Me ma idhnu nenen gjuhen ta shkurtoj
Prej merakut tand zemra po me gufon

Une nenen tende nuk do ta idhnoj
Do ti qes kafe caj me limon
Prej merakut tend zemra po me gufon

Dita me vjen mire qe do jeni ne Prishtine ne kete vere por
une do kendoj kete keng per here te pare ne rruget e Tiranes!

Shi do bie ne Tiran nga malli yne qielli do qan
Do jam e dehur nga pija apo nga dashuria
Une ec por kembet nuk do me mbajn
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)