Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mariza Ikonomi - Kurre Mos Me Lesho

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nese naten vij
te futem ne shtrat
ti mos u frikeso,
vij e iki prape,
e iki prape.
Vij e iki prape,
endrren nuk ta prish,
bute porsi nje macke
ne kuvert do rrij,
ne kuvert do rrij.

Nje ledhatim nje fjale te ngrohte,
nga ty pres sot.

Mos me ler te shkoj
se naten ben ftohte
s'ka as hene as yll
udhen s'e gjej dot
kurre mos me lesho,
ketu dua te vdes,
shtrati parajse, mengjes me kthen.

Mos me ler te shkoj
se naten ben ftohte
ska as hene as yll
udhen s'e gjej dot
Kurre mos me lesho,
ketu dua te vdes,
shtrati yt parajse me kthen.

Ne kuvert do rrij mu ne gjoksin tend
nese ti me do
kurre mos me lesho

Nje ledhatim nje fjale te ngrohte,
nga ty pres sot.

Mos me ler te shkoj
se naten ben ftohte
ska as hene as yll
udhen s'e gjej dot
kurre mos me lesho,
ketu dua te vdes,
shtrati parajse, mengjes me kthen.

Mos me ler te shkoj
se naten ben ftohte
s'ka as hene as yll
udhen s'e gjej dot
kurre mos me lesho,
ketu dua te vdes,
shtrati yt parajse me kthen.

Nese naten vij
te futem ne shtrat ti mos u frikeso, vij e iki prape
ne kuvert do rrij mu ne gjoksin tend
nese ti me do
kurre mos me lesho.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)