Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Adnan Daci - Moj Zemrush

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
2X
Luje pak me naze at qerpik,
hajde rri me mu veq ni dakik.
Keshu pak moj trendafill me flet,
une t'pi si goten me sherbet.

2X
Hajde hajde moj zemrush,
e ti kalle behe prush.
Bukurin qe ti ma ke,
ne ket bot se ka ashkush.

2X
Hajde zgjatma doren mos rri larg,
sish bo kijameti mem than po.
Mos ja prish moj qefin djalit ri, perendia ka per met shperbly.

4X
Hajde hajde moj zemrush,
e ti kalle behe prush.
Bukurin qe ti ma ke,
ne ket bot se ka ashkush.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)