Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurela Gaçe - Oh Nene

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Udhe e larget me kish mare
Gji e zemer me kish thare
Nene moj e mira nene

Deti I thell e i pa matur dhemshurie
Sa me prite ate nate ti e dije.

Era vjen me thote dy fjale
Ulerinte si e marre
Nene Moj e mira nene

Erdha te gjeta te gjalle
U ula te puth balle

Te putha gjirin e thare
Po dot nuk ta nxora malle
Nene Moj e mira nene
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)