Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elsa Lila - Mall

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
(2x)Kam marre me vete mall
Te lashe vetmine
Ç'pagese e pakte per ty
Qe miqesine e pate ligj ne jete
E pate zot.
E lodhur endem sot
Ne dhe te huaj
Nuk ma kuptojne dot fjalen ndaj edhe vuaj
Ndaj edhe vuaj
E nis e shkruaj

Ref: Zyrat e jetes une lashe atje tek ti
Heshtjen ka marr
Me ngjajne te tjera yje
qe lodhin e shtegun s ma ndrrijne dot
E kane kot
E kane kot

•Kam marre me vete mall
Te lashe vetmine
Ç'pagese e pakte per ty
Qe miqesine e pate ligj ne jete
E pate zot.
E lodhur endem sot
Ne dhe te huaj
Nuk ma kuptojne dot fjalen ndaj edhe vuaj
Ndaj edhe vuaj
E nis e shkruaj

Ref: Zyrat e jetes une lashe atje tek ti
Heshtjen ka marr
Me ngjajne te tjera yje
qe lodhin e shtegun s ma ndrrijne dot
E kane kot
E kane kot

Vec ne erresire
Ndjej diku nje drite
Qe shpirtin ngroh
E me kthen te rite
E di vella e di
Eshte vargu yt
Eshte vargu yt
e di na na na na
Na na na na
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)