Më mbaj mend (për 1 muaj)

Etno Engjujt - Me Qika Me Nejt

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
--Jau jau jau ..
Gentz
--Goja mu ka ter mu ka tha,buza mu ka qa,syni mu ka vra,n'guj tash ma s'ka,i vogel shum i vogel,i vogel e minimal,vetja a ka m'doket,kur perpara un po dal.
--Du mu djeg,du mu pjek,du met prek,du mu shkri,ti je bum,je llukum,llutpium,s'du me ni,du mu pi,mir mu ngi,mir mu ni,ti je bum,n'rruz e n'gjak je kajmak.
-Per ty foret e foret e foret e mija ngecin,as foret e foret e tjerve ma nuk dhezin,po zbehet,e po ngrehet gota,e po thehet,shum e timi nga ogjaku,shum e bari po ngrehet.
--Per ty kallet,e kallet,e kallet,qdo qeliz,per ty kallem,e kallem,e kallem se jemi n'kriz,uuu ta ha buzen ta du buzen,hajde pash mu kallu pak hjeke blluzen.

reff..2X
--Po du me qika me nejt,me qika me flejt,me qika mu shtri,po du me qika me pi,po du me qika me nejt,me qika me flejt me qika mu shtri po du me qika me pi.

Mc M
--Hej hej,krejt u kall knej,timi po na del,kthehu knej,thirri edhe shoqet let vin,ftyra,b...,buza,trupi,shum mir po t'rrin,me shije me shije t'amel,si sheqer,jam ter,jam ter,mu ka ba krejt terr,tuderi munet mu tranu,mu nal fryma,erdhi rryma,meta pa knu,pi raki pa limon,bahna ,s'muj me shku,eci zhag,nuk n'xen veni ven veni ven nuk nxen,me ni ven ma n'fund ula n'prehen.

reff 3X
--po du me qika me nejt,me qika me flejt me qika mu shtri po du me qika me pi,po du me qika me nejt,me qika me flejt me qika mu shtri po du me qika me pi.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)