Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Fitnete Rexha - Martanishin Sun E Shtroj

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Zjarr ne male zjarr ne kodra
Po na vika pasha me lodra
Po na vika pasha me lodra

Zjarr ne male zjarr ne bjeshk e
Do ta djegim o Martaneshn e
Do ta djegim o Martaneshn e

S'un e djegish Martaneshn e
Shtate vjeç djali e rrok dyfekn e
Mun si gjarpni me nand kren e

Mahmut pasha aj rrem dragoi
Te nand male ç'i kerkoi
Martaneshin s'un e shtroi

Martaneshi vend i mire
S'duron pashe e s'duron vezir e
S'duron pashe e s'duron vezir e
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)